شرح خبر
معرفی شرکت پتروشیمی پارس جهت عرضه در بورس
جلسه معرفی شرکت پتروشیمی پارس برای عرضه در بورس اوراق بهادار بعد از ظهر امروز برگزار شد. معرفی شرکت پتروشیمی پارس جهت عرضه در بورس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ خلیج فارس ، این جلسه باحضور مسعود حسنی، مدیرعامل پتروشیمی پارس، سعید محبی فرد، رئیس هیات مدیره و جمعی از مدیران هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی پارس در هتل اسپیناس برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، مسعود حسنی، مدیرعامل پتروشیمی پارس، با بیان اینکه سرمایه ثبت شده این پتروشیمی 600 میلیارد تومان است، گفت: این شرکت در سال 77 تاسیس شد و واحد استحصال اتان به عنوان اولین واحد در سال 85 به بهره برداری رسید.
وی افزود: سهامداران عمده پتروشیمی پارس، هلدینگ خلیج فارس، نفت و گاز پارسیان و سرمایه گذاری غدیر است و این شرکت سهام 50 درصدی پلیمر آریا ساسول را در اختیار دارد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس عنوان کرد : اتان، آل پی جی و استایرن منومر اصلی ترین محصولات پتروشیمی پارس هستند و ادامه داد: در مجموع 45 میلیون تن در سال محصول در این مجتمع پتروشیمی تولید می شود و 951 نیروی متخصص مشغول به کار هستند. وی با اشاره به مکان جغرافیایی این پتروشیمی گفت: پتروشیمی پارس در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و در نزدیکی مبادی صادراتی و منابع مطمئن و دائمی خوراک قرار دارد و به این معناست که تا وقتی مخزن پارس جنوبی گاز دارد، خوراک این مجموعه تامین خواهد بود.
مدیرعامل پتروشیمی پارس افزود: خوراک گاز مورد نیاز با قراردادی بلند مدت با شرکت ملی گاز، از پالایشگاه اول و دوم پارس جنوبی تامین می شود.
به گفته وی رقابت پذیری و تنوع مشتریان جهانی به واسطه کیفیت بالای محصولات وجود دارد.
حسنی با اشاره به تنوع در کارگزاران حرفه ای برای فروش محصولات شرکت، ادامه داد: پتروشیمی پارس شرکت سوددهی است و روند افزایش سود در سال های اخیر ادامه داشته و در حالی که در سال 94 سود 2278 میلیارد تومان را بدست آورده، این رقم در سال 96 به 3050 میلیارد تومان رسیده است.
وی به پروژه های در دست اقدام این پتروشیمی اشاره کرد و گفت: ایمن سازی تاسیسات، مطالعات زنجیره ارزش محصولات، رفع تنگناها عملیاتی، افزایش ذخیره آب آتش نشانی توجه به ذخیره سازی خوراک و محصولات از جمله پروژه هاست.
حسنی در خصوص تحریم های آمریکا افزود: در این مورد راه حل‌های عملیاتی پیشنهاد شده است. علاوه بر آن شرکت پتروشیمی پارس در مورد قطعات و مواد شیمیایی ذخیره مناسبی انجام داده است. به طور مثال قطعات کد فاکس را از شرکت لنده خریده ایم و برای مواد شیمیایی نیز ذخیره کافی وجود دارد و نگرانی برای تحریم نداریم.
وی به توانمندسازی شرکای تجاری و تولیدکننده داخلی اشاره کرد و ادامه داد: تولیدات شرکت های داخلی با محصولات شرکت های خارجی قابل رقابت است.
وی یکی از راه های مقابله با تحریم را افزایش فروش داخلی عنوان کرد و افزود: اگر به صادرات وابسته باشیم تحریم ها آزار دهنده خواهد بود همچنین استفاده از حمل و نقل مطمئن دریایی برای مقابله با تحریم ها در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل پتروشیمی پارس ادامه داد: با افتتاح پارک های استایرن، حدود 50 درصد از استایرن منور تولیدی در داخل فروخته می شود تا ارزش افزوده در کشور باقی بماند.
وی تاکید کرد: پتروشیمی پارس از مدت ها قبل در بورس حضور دارد اما اکنون در تلاشی تا رسما وارد بورس شود.
تولید87 درصدی ظرفیت اسمی در پتروشیمی پارس در ادامه فریدون امیری، رئیس امور مالی پتروشیمی پارس گفت: در سال 96، پتروشیمی پارس توانست 87 درصد ظرفیت اسمی خود تولید داشته باشد. وی ادامه داد: 60 درصد سهام این شرکت متعلق به هلدینگ خلیج فارس است و بعد از آن نفت و گاز پارسیان و سرمایه گذاری غدیر هر کدام 19.78 درصد سهم را دارند.
امیری ماموریت شرکت را تولید اتان، آل پی جی و استایرن منومر عنوان کرد و گفت: اهداف کلان شرکت شامل افزایش سودآوری، استمرار تولید ایمن و پایدار، افزایش رضایت مندی و ... است.
به گفته وی با عرضه استایرن منومر در بورس و پارک های استایرن، شاهد افزایش فروش داخلی هستیم.
رئیس امور مالی پتروشیمی پارس بااشاره به سود شرکت ادامه داد: سود هر سهم برای سال گذشته، 5083 ریال خواهد بود.
در پایان این جلسه پنل تخصصی برای پاسخگویی به سوالات برگزار شد.
1397/04/11
395
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شركت پتروشيمي خليج فارس مي باشد.
Powered by DorsaPortal