شرح خبر
مدیرسرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس
سهام پتروشیمی نوری تا پایان سال در بورس عرضه می‌شود مدیرسرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس

مقدمات ورود شرکت پتروشیمی نوری به بورس انجام شده و قرار است بعد از تجربه موفق پتروشیمی پارس در عرضه اولیه خود، پتروشیمی نوری با ظرفیت تولید 4.5میلیون تن در سال نیز سهام خود را در بورس عرضه کند. "سید نیما فاضلی"، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به طی شدن تمامی مراحل اجرایی برای عرضه سهام پتروشیمی نوری در بورس، عنوان می‌کند که با نهایی شدن توافق میان سهامداران، این سهام تا پایان امسال وارد بازار سرمایه خواهد شد. متن این گفت‌وگو را می‌خوانید.• درسال جاری چند بازه زمانی برای عرضه اولیه پتروشیمی نوری در بورس اعلام شد اما این اتفاق در عمل رخ نداد، علت به تعویق افتادن این عرضه چیست؟
علت اصلی به تعویق افتادن آن، عدم توافق میان سهامداران برای عرضه اولیه سهام در بورس بوده است.• هم‌اکنون روند پذیرش و مقدمات اجرایی عرضه پتروشیمی نوری در بورس در چه مرحله‌ای قراردارد؟
در حال حاضر تمامی مراحل اجرایی از مرحله مقدماتی تا نهایی از سوی این مجموعه جهت عرضه سهام پتروشیمی نوری صورت گرفته است و از سوی این شرکت مشکلی برای عرضه وجود ندارد. نماد این شرکت پس از تعهدات لازم توسط سهامدار عمده در بورس تهران درج شد. چنانچه سایر سهامداران موافقت خود را در این‌ خصوص اعلام کنند، عرضه سهام این شرکت در بورس انجام خواهد شد. با پیگیری و هماهنگی‌های انجام شده، می‌توان امیدوار بود تا انتهای سال این امر محقق شود.• در دوره‌های قبل اعلام شده بود که حدود 300 میلیون سهم از پتروشیمی نوری برای کشف قیمت در بورس عرضه می‌شود. آیا این میزان عرضه اولیه تغییری خواهد داشت؟
طبق الزام شرکت بورس، می‌بایست در روز عرضه اولیه 10درصد از سهام شرکت در بورس عرضه شود. چنانچه این تعداد عرضه نشود، مابقی در تعهد سهامداران باقی خواهد ماند.• قیمت‌گذاری سهام پتروشیمی نوری در بورس برای عرضه اولیه چقدر خواهد بود؟


با توجه به اینکه افشای ارزش و قیمت سهام مورد عرضه جزو اطلاعات محرمانه از سوی سازمان بورس و سهامداران تلقی می‌شود، انشااله به محض برگزاری جلسه معارفه این موضوع از سوی سازمان بورس به اطلاع عموم خواهد رسید.• با توجه به فضای بازار استقبال از عرضه سهام پتروشیمی نوری در بورس را چطور پیش بینی می‌کنید؟
عوامل زیادی برای استقبال از سهام شرکت پتروشیمی نوری وجود دارد، از جمله آن؛ شرایط بازارهای جهانی نسبت به فروش محصولات و نیز قیمت جهانی نفت است چرا که اینها تابعی از یکدیگر هستند و هرچه قیمت نفت و قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی افزایش پیدا کند، به نسبت استقبال فعالان و سهامداران نسبت به خرید سهام این شرکت بیشتر خواهد شد.
انشااله با توجه به پتانسیل خوب و بالای محصولات این شرکت در کشور، سود قابل توجهی نصیب سهامداران این شرکت خواهد شد.• حضور پتروشیمی نوری در بورس چه امکان جدیدی را برای این مجموعه فراهم خواهد کرد؟


صرف نظر از ایجاد شفافیت و افشای اطلاعات واقعی و نیز جلب اعتماد مردم نسبت به صنعت پتروشیمی، این عرضه به جمع آوری نقدینگی و انتقال سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار سرمایه کمک خواهد کرد.
1397/10/22
56
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به شركت پتروشيمي خليج فارس مي باشد.
Powered by DorsaPortal