با همکاری پتروشیمی مبین و محیط ‌زیست عسلویه صورت گرفت
آزادسازی پنج‌ لاک‌پشت در دریا با همکاری پتروشیمی مبین و محیط ‌زیست عسلویه صورت گرفت
پنج لاک‌پشت با همکاری پتروشیمی مبین و محیط‌زیست شهرستان عسلویه، پس از پلاک‎‌گذاری به دریا بازگشتند.

سیدمسعود اتقوی ساداتی، رئیس روابط عمومی شرکت پتروشیمی مبین با اشاره به اینکه در راستای مسئولیت اجتماعی و محیط زیستی این شرکت، هر ماه فرآیند آزادسازی لاک‌پشت‌های گرفتار شده در حوضچه مبین صورت می‌گیرد، عنوان کرد: اقدامات اولیه برای حمایت از لاک‌پشت‌های پشت سبز و منقار عقابی خلیج‌فارس در سال 86 صورت گرفت که براین اساس با شروع آبگیری حوضچه آرامش که با مکش از دریا و به منظور مصارف متعدد پتروشیمی انجام می‌شود، لاک‌پشت‌ها نیز به همراه آب وارد این حوضچه می‌شوند.

او با بیان اینکه مکش آب دریا به وسیله سه پمپ بزرگ انجام می‌شود، گفت: به دلیل جریان مکش ناشی از پمپ‌های قوی، احتمال بازگشت لاک‌پشت‎‌ها به دریا از طریق کانال حوضچه امکان‌پذیر نیست، بنابراین برای بازگشت لاک‌پشت‌ها به دریا نیاز به کمک انسانی وجود دارد. در همین راستا شرکت پتروشیمی مبین با همکاری محیط زیست شهرستان عسلویه هر ماه لاک‌پشت‌ها را جمع‌آوری و برای نشانه‌گذاری آماده می‌کنند.

ساداتی با تاکید بر اینکه این لاک‌پشت‌ها اصولا بعد از پلاک‌گذاری در آب رها می‌شوند، عنوان کرد: در آخرین اقدام صورت گرفته، پنج عدد لاک‌پشت با همکاری پتروشیمی مبین و محیط زیست عسلویه پلاک‌گذاری و آزادسازی شدند.
تاریخ: 1397/10/25
تعداد بازدید: 43
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//