شرح خبر
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در مجمع عمومی این شرکت تشریح کرد:
پیاده‌سازی کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در هلدینگ خلیج فارس مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در مجمع عمومی این شرکت تشریح کرد:

مهندس نژاد سلیم: سال 97 اوج شکوفایی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس است

 

 مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت که روز یکشنبه 30 مهرماه برگزار شد گفت: هلدینگ خلیج فارس در چهار سال گذشته تحولات اساسی داشته و به شرکتی بسیار سودده و با ارزش تبدیل شده است و همان طور که زمان عرضه سهام اعلام کردم سال 97 اوج شکوفایی این هلدینگ است چراکه سرمایه‌گذاری در این حوزه زمان‌بر است.

مهندس عادل نژادسلیم، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در ابتدای این مجمع به بیان گزارشی از عملکرد این هلدینگ پرداخت. وی گفت: شرکت سهامی پتروشیمی خلیج فارس متشکل از مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده محصولات شیمیایی، پتروشیمیایی و سرویس‌های جانبی در منطقه‌های عسلویه، ماهشهر و سایر نقاط کشور، شرکت‌های بازرگانی طراحی مهندسی و آموزشی، همچنین مجری طرح‌های ملی و استراتژیک به عنوان بزرگترین هلدینگ تخصصی پتروشیمی در سال 1389 با مدیریت دولتی به صورت سهامی عام ایجاد و در سال 1392 با در اختیار داشتن سهام مدیریتی 15 شرکت به بخش خصوصی واگذار شد. در حال حاضر حدود 110 شرکت را در سبد سرمایه‌گذاری خود دارد که 23 شرکت به صورت مستقیم مدیریت کنترلی فناوری زیرمجموعه شرکت‌ها هستند. این شرکت در 4 سال گذشته تحولات و تغییرات اساسی از جمله اعمال مدیریت سیستمی، تدوین برنامه راهبردی برای خود و شرکت‌های زیرمجموعه، سرمایه‌گذاری در جهت افزایش سرمایه، تولید متنوع محصولات و فرآورده‌های شیمیایی و پتروشیمیایی، ساخت مجتمع‌ها و طرح‌های استراتژیک و پالایشگاهی در مناطق مختلف کشور در راستای توسعه پایدار با حفظ و صیانت از محیط زیست و اجرای استانداردهای بهداشت و ایمنی و در اختیار گرفتن صادرات و واردات محصولات، اجرای طرح‌های فرآیندی فنی و توسعه‌ای در مجتمع‌ها، دستیابی حداکثر ظرفیت اسمی تولید در مجتمع‌ها و اخذ تسهیلات مالی و فاینانس‌ها در حوزه‌های مختلف را به اجرا در آورده است.

وی افزود: ترکیب سهامداران هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس شامل 21 درصد شرکت ملی صنایع پتروشیمی، 40 درصد سهام عدالت، 17 درصد صندوق‌های بازنشستگی و پس‌انداز صنعت نفت، 8.51 درصد سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، 8.8 درصد شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا و 4.92 درصد سایر است. چشم‌اندازی که این هلدینگ تا سال 1404 برای خود طراحی کرده است شامل سودآورترین هلدینگ کشور با اعتباری جهانی و ارزش‌های بنیادی، حمایت و نوآوری، مسئولیت‌پذیری و صداقت، شفافیت و رضایت است. همچنین برنامه استراتژیک شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس توسعه و ارزش‌آفرینی پایدار اعلام شده است.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در رتبه‌بندی بین‌المللی آیسیس در میان 50 شرکت برتر پتروشیمی دنیا قرار داشته و جایگاه دوم را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است، گفت: این شرکت در هفدهمین سال رتبه‌بندی کشور در میان 500 شرکت برتر «IMI 100» رتبه اول در شاخص‌های بازار، سودآوری و صادرات بدست آورده است. این شرکت به منظور اجرای استراتژی کلی توسعه و ارزش‌آفرینی پایدار، همچنین متنوع‌سازی و بهینه‌سازی سند سرمایه اقدام به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های جدید در 4 سال گذشته نموده است. پروژه ملی بیدبلند خلیج فارس از مهمترین و استراتژیک‌ترین پروژه‌ها در سطح ملی محسوب می‌شود. ساخت این طرح که از سال 1386 آغاز شده بود در تیرماه سال 1384 با 18 درصد پیشرفت به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس انتقال یافت. با تامین مالی به میزان 2.2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی کنسرسیوم متشکل از بانک‌های سپه، تجارت، پارسیان و صنعت و معدن این طرح تاکنون 57.14 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که تا پایان سال 1397 به بهره‌برداری خواهد رسید. مهمترین ویژگی این طرح تولید اتان به عنوان خوراک پتروشیمی گچساران و تزریق 10 میلیون تن خوراک به شبکه گاز سراسری است که سالیانه حداقل 700 میلیون دلار سودآوری به بار خواهد آورد. همچنین طرح الفین پتروشیمی گچساران با ظرفیت سالیانه یک میلیون و 84 هزار تن اتیلن برای تامین خوراک مورد نیاز طرح‌های پلی‌اتیلنی و تکمیل ظرفیت ارزش بوده است که LC این طرح از پنجم اسفندماه 95 فعال شده است.

وی افزود: شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس (3200NGL) که در مهرماه سال 1395 با 21 درصد پیشرفت به شرکت پتروشیمی خلیج فارس انتقال یافت تاکنون 32.8 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا اواخر سال 1398 به بهره‌برداری برسد که سالانه بیش از 350 میلیون دلار سودآوری به دنبال خواهد داشت. مهمترین اهداف راه‌اندازی آن تولید NGL و ارسال آن به پتروشیمی بندر امام جهت تامین نیاز خوراک و دستیابی به ظرفیت کامل واحدهای MS و ساخت یک واحد جدید الفین با ظرفیت یک میلیون تن است.

وی افزود: راه‌اندازی طرح الفین پتروشیمی ایلام نیز با ظرفیت سالیانه یک میلیون و 750 هزار تن اتیلن، پروپیلن و برش 4 کربنه آغاز شده است. طرح اوره و آمونیاک پتروشیمی لردگان نیز با ظرفیت اسمی سالیانه 500 هزار تن آمونیاک و اوره تا پایان سال 1397 به بهره‌برداری کامل خواهد رسید. پتروشیمی هنگام در عسلویه نیز سالیانه یک میلیون و 200 هزار تن اوره و آمونیاک تولید می‌کند. همچنین پتروشیمی آپادانا خلیج فارس با ظرفیت اسمی سالیانه یک میلیون و 650 هزار تن و طرح شیمیایی SPR شرکت شیمیایی صدف عسلویه با ظرفیت اسمی 136 هزار تن لاستیک استایلن و بوتایلن در حال تولید است. هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس همچنین در ساخت پتروشیمی همت به همراه هلدینگ پارسیان مشارکت 50 درصدی دارد. این طرح با حجم سرمایه‌گذاری 421 میلیون یورو ضمن جمع‌آوری گازهای آلاینده مجتمع‌های منطقه عسلویه و تبدیل آن به مواد با ارزشی همچون اوره و آمونیاک، نقش مهمی در صیانت از محیط زیست دارد. با پایان یافتن این طرح‌ها روند افزایش ظرفیت تولید 24 میلیون تن در سال 1392 به 45 میلیون تن در سال 1398 خواهد رسید و علاوه بر آن ظرفیت 12 میلیون و 840 هزار تن گاز شیرین به تولید گاز کشور اضافه خواهد شد.

مهندس نژادسلیم گفت: همچنین به منظور توسعه در بازار سرمایه اقدامات مهمی انجام شده و سهام برخی از مهمترین شرکت‌های پتروشیمی خریداری شده است که از آن جمله می‌توان به خرید 20 درصد از سهام بزرگترین تولیدکننده اتیلن کشور، سهام شرکت پتروشیمی کاویان به منظور ارتقای سهم الفین در سبد محصولی هلدینگ خلیج فارس، 100 درصد سهام یادآوران خلیج فارس (NGL 3200)، 99.66 درصد شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، 65 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه ایرانیان و ... اشاره کرد. همچنین تولیدات شرکت‌های تابعه از سال 1392 از 71 درصد به 86 درصد ظرفیت اسمی در شهریورماه 1396 رسیده است که با قرار گرفتن 15 درصد ظرفیت خالی در خط تولید و حدود 3.5 میلیون تن افزایش به ارزش 1.8 میلیارد دلار در پایان سال 1396 بر اساس برنامه‌های انجام شده خواهد رسید.

وی گفت: سال 1392 شرکت‌های پتروشیمی زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس با 71 درصد ظرفیت اسمی تولید می‌کردند. در آن دوران این هلدینگ جایگاه جهانی و خوراک مایع نداشت و اصلا به عنوان هلدینگ مطرح نبود. هنگامی که بنده برای ریاست این شرکت انتخاب شدم 4 طرح غیرفعال و 8 شرکت زیان‌ده و فاقد استراتژی مناسب وجود داشت. برای آغاز به کار توقع، تفکر و تلاش را الگوی کار قرار دادیم و فعالیتمان را با 15 شرکت آغاز کردیم. در ابتدای امر برای اینکه شرکت به این گستردگی را به مقصد مورد نظر برسانیم اهم چالش‌ها را بررسی کردیم و متوجه شدیم اگر بخواهیم این ظرفیت را از نو بنا کنیم 8 تا 10 میلیارد دلار هزینه دارد.

وی در ادامه افزود: یکی از دغدغه‌های ما استفاده از ظرفیت‌های موجود بود. زیرا تنها به خوراک مایع دسترسی داشتیم که آن هم کافی نبود چون با توجه به اینکه بنده 15 سال در پتروشیمی بندر امام فعالیت کردم کاملا از مشکل کمبود خوراک اطلاع داشتم و از نظر رقابتی، زیست محیطی و خوراک متزلزل بودیم. از طرفی اصلا جرات رقابت و چانه‌زنی در بازارهای جهانی را نداشتیم و ساختار مالی ما مناسب نبود. اگرچه نمی‌توان از مدیران گذشته هم ایراد گرفت اما باید بگویم که در منطقه و جهان جایگاه خوبی نداشتیم و ساختار مناسبی هم برای فروش وجود نداشت.

نایب رییس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در خصوص طراحی استراتژی که از زمان روی کار آمدنش برای شرکت صنایع هلدینگ خلیج فارس انجام شده گفت: فرهنگ سازمانی در این سازمان وجود داشت اما نگاه ریزبینانه به آینده شرط اساسی بود. مدیریت‌های سنتی پیشین هم نتیجه خوبی نداشت که بتوان روی آنها تکیه کرد بنابراین در ابتدای امر باید افق 5 ساله اول استراتژی را بر مبنای تهدید پیرامون درونی، تغییرات بازار، اقتصاد مقاومتی و ... طراحی می‌کردیم.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آغاز استراتژی ما در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از ابتدای سال 1393 بود. بر این اساس، چالش‌ها و مبانی که باعث می‌شد نتوانیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم را پیدا کردیم. همچنین گلوگاه‌های فرآیندی و مدیریتی را شناسایی و برنامه رفع این مشکلات را درون برنامه استراتژی به صورت یک کتابچه منتشر کردیم. همچنین منابع خوراک مایع را در سطح کشور بررسی کردیم زیرا برای وارد کردن برخی از خوراک‌ها مجاز نیستیم بنابراین برای رفع این مشکل یک سری اقدامات مدیریتی آغاز شد.

 

راه‌اندازی پالایشگاه بیدبلند مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: راه‌اندازی پالایشگاه بیدبلند مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، چراکه به دلایلی 14 سال بی‌نتیجه مانده بود و اگر راه‌اندازی نمی‌شد خوراک گچساران تامین نشده و ضربه جبران‌ناپذیری به محیط زیست وارد می‌شد. بنابراین جا دارد از زحمات و حمایت‌های مهندس زنگنه که در دستیابی به این موفقیت ما را یاری ‌کرد تشکر کنم.

مهندس عادل نژادسلیم افزود: با یک حرکت ملی همه توانمان را روی پروژه بیدبلند متمرکز و مسائل مالی قراردادی آن را حل کردیم و به یاری خداوند پروژه بیدبلند 2 از بهمن‌ماه سال 97 راه‌اندازی خواهد شد. طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با سرمایه‌گذاری بیش از 3 میلیارد دلار تاکنون بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این طرح با هدف توقف هدررفت گازها از مشعل چاه‌های نفتی و تولید سالانه یک میلیون تن اتان برای مجتمع‌های پتروشیمی ساخته می‌شود. یکی از نکات قابل توجه در این طرح عبور بیش از 570 کیلومتر خطوط لوله است. این طرح با اهداف کسب درآمد مالی و ارتقای سطح علمی، فنی، اقتصادی و اجتماعی، افزایش میزان گاز شیرین تولید شده در کشور، کاهش میزان مصرف فرآورده‌های نفتی و جایگزینی آن با گاز طبیعی، تولید اتان، پروپان، بوتان و میعانات گازی، همچنین تامین اتان مورد نیاز واحدهای پتروشیمی و ایجاد اشتغال در منطقه در دست ساخت است. این پروژه در زمینی به مساحت 244 هکتار در شهرستان بهبهان و بیش از 60 هکتار در تاسیسات ذخیره‌سازی برای صادرات در ماهشهر، با تامین سرمایه از سوی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صندوق توسعه ملی و با عاملیت بانک سپه اجرا می‌شود. یکی از نقاط عطف این پروژه عظیم ملی فعالیت متخصصان و نیروهای اجرایی تمام ایرانی است، به نحوی که در این پروژه هیچ نیروی خارجی مشغول به کار نیست و اکنون بیش از چهار هزار و 200 نیرو در این پروژه مشغول به فعالیت هستند.

 

تحولات اساسی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در چهار سال گذشته

مهندس عادل نژادسلیم افزود: هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در چهار سال گذشته تحولات اساسی داشته است که از آن جمله می‌توان به اعمال مدیریت سیستمی، تدوین برنامه راهبردی برای خود و کلیه شرکت‌های زیرمجموعه، تنوع سرمایه‌گذاری در سبد سرمایه برای بالا بردن ضریب سودآوری، تولید متنوع محصولات و فرآورده‌های شیمیایی، ساخت طرح‌های پتروشیمی و پالایشگاهی در مناطق مختلف کشور در راستای توسعه پایدار با حفظ و صیانت از محیط زیست، اجرای استانداردهای بهداشت و ایمنی و در اختیار گرفتن فروش، صادرات و واردات محصولات بدون حضور واسطه، اجرای طرح‌های فرآیندی، فنی و توسعه‌ای در مجتمع‌ها و دستیابی به حداکثر ظرفیت اسمی تولید در مجتمع‌ها و اخذ تسهیلات مالی و فاینانس در حوزه‌های مختلف اشاره کرد.

 

پیاده‌سازی کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در هلدینگ خلیج فارس

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در مجمع عمومی این شرکت بر پیاده‌سازی کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در هلدینگ خلیج فارس تاکید کرد و گفت: شناسایى راهکارهاى تقویت توان داخلى کشور، توجه به نخبگان داخلى و ایجاد زیرساخت بهره‌مندى از توانمندى آنان، برقرارى ارتباط موثر با شرکت‌هاى دانش بنیان، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشى معتبر و ... در این راستا بوده است.

مهندس عادل نژادسلیم افزود: این اقدامات نتایج ارزشمندی داشته که از آن جمله می‌توان به افزایش 176 درصدى سفارش‌های داخلى، استفاده از امکانات داخلى جهت بخش ساخت و خرید پروژه‌ها، ساخت کاتالیست‌هاى مورد نیاز در کشور و ... اشاره کرد.

وی با توجه به تاکیدات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی گفت: پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی یکی از دغدغه‌های ما است و بر این اساس کاهش وابستگی صنعت پتروشیمی به خارج از کشور، حمایت از سازندگان و پیمانکاران ایرانی در اجرای طرح‌های توسعه‌ای و پروژه‌های حفظ و نگهداشت مجتمع‌های موجود در پتروشیمی انجام شده است. به اعتقاد بنده درجا زدن به روش‌های کهنه جوابگو نیست و در حوزه منابع انسانی باید بهره‌وری را ارتقا دهیم. خوشبختانه با عرق ملی که در سیستم وجود دارد با هدف تقویت توان داخلی خرید اجناس خارجی که مشابه آنها در کشور تولید می‌شود را در شرکت صنایع هلدینگ خلیج فارس ممنوع کرده‌ایم. این جریان باعث شد توانایی بالقوه کشور به بالفعل تغییر کند و هم‌اکنون 70 درصد خرید پروژه‌ها داخلی است. در مقایسه سال 94 و 95 باید بگویم که 176 درصد خرید داخلی ما افزایش پیدا کرده است و این افتخار بزرگی محسوب می‌شود که سهمی در راه‌اندازی توان داخلی داشته‌ایم.

 

جذب بیش از 2700 نفر در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

نژادسلیم با اشاره به تعداد نیروهایی که طی این مدت برای استخدام در مجموعه‌های زیر نظر هلدینگ جذب شده‌اند، گفت: تا به حال برای 2704 نفر اشتغالزایی کرده و قدرت حضور موفق در بازارهای جهانی را بدست آورده‌ایم.

 

مشکلات و چالش‌ها

 نژادسلیم نبود ساختار مالی مناسب را یکی از مشکلات هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس اعلام کرد و گفت: در 4 سال نخست بخشی از وقت بنده در جهت رفع مشکلات مالی بود که خوشبختانه برطرف شده و دستاوردهایی هم حاصل شد اما هنوز هم احتیاج به کار دارد.

این مقام مسئول در مورد شرکت‌هایی که دچار زیان مالی شده بودند، تاکید کرد: پتروشیمی تندگویان و اروند از مرحله زیان خارج شده‌اند و سود خالص آنها مثبت شده است. هم‌اکنون پتروشیمی فجر و مبین را در بورس عرضه کرده‌ایم و به عنوان شفاف‌سازی باید عنوان کنم که این دو پتروشیمی نمره اول و دوم را کسب کرده‌اند و برای شفافیت بیشتر، همه شرکت‌های زیر نظر هلدینگ آماده حضور در بورس هستند. البته پتروشیمی فیلیپین زیان‌دیده است و اکنون به دنبال رفع این مشکلات و تعیین تکلیف هستیم.

 

هلدینگ خلیج فارس در 4 شهر اروپا نمایندگی دارد

نایب رییس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مورد فعالیت‌های خارج از کشور این هلدینگ گفت: برای فعالیت در خارج از مرزهای کشور باید استانداردهای جهانی را رعایت کنیم برای این منظور و  ایجاد جایگاه مناسب به 4 شهر اروپا سفر کردیم و خوشبختانه دو شرکت بزرگ و ردیف اول دنیا با سرمایه 5 میلیارد دلاری به دلیل پتانسیل‌های نهفته هلدینگ خلیج فارس، این شرکت را برای همکاری انتخاب کرده‌اند. خوشبختانه با توجه به تحریم‌های سنگین غرب بر علیه کشورمان، با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اکنون جایگاه ما در جهان و دنیا بین 50 شرکت اول پتروشیمی است و موفق به افتتاح نمایندگی در سه کشور اروپایی شده‌ایم که همه این جریانات موجب بازخوردهای خوب و ایجاد افتخارات متعدد شده است.

 

مسئولیت‌های اجتماعی هلدینگ خلیج فارس

نژادسلیم در خصوص انجام مسئولیت‌های اجتماعی هلدینگ خلیج فارس نیز گفت: مسئولیت اجتماعی یکی از وظایف اصلی شرکت‌ها در دنیا به حساب می‌آید و پس از رشد اقتصادی نباید به محیط پیرامون‌مان بی‌مسئولیت باشیم. بنابراین اگر در منطقه محروم پارک و مدرسه ساختیم جزو مسئولیت‌های اجتماعی ما در قبال آن منطقه محروم بوده است. هم‌اکنون با پتانسیل‌هایی که در این سال‌ها کسب کرده‌ایم و با شرایط بازار، محیط پیرامونی و بررسی‌هایی که صورت گرفته است برنامه استراتژی پنج ساله دوم را تدوین خواهیم کرد.

 

صادرات محصولات به بیش از 40 کشور جهان

وی با بیان اینکه محصولات پتروشیمی تولیدی این هلدینگ به بیش از 40 کشور جهان صادر می‌شود، گفت: یکی از استراتژی‌هایی که در آن موفق نبودیم مشارکت در خارج از ایران بود که آن هم نیازمند شرایط خاص خودش است. اگر بتوانیم شرکای خارجی داشته باشیم می‌توانیم ایمنی سرمایه و شرایط رقابتی را بهبود دهیم. میزان تولید ما  تلاطم زیادی داشت و از 2.17 میلیون تن در سال 92 به 21 میلیون تن در سال 95 افزایش یافت که بخشی از آن ناشی از فعال کردن ظرفیت‌های خالی مجتمع‌های پتروشیمی بوده است.

گفتنی است، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس مطابق با معیارهای سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» با حضور عادل نژادسلیم مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهادار و صاحبان سهام روز یکشنبه 30 مهرماه در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

بر اساس هماهنگی‌هایی که بین سهامداران عمده انجام شده بود آقای البیگی نماینده سهام عدالت، خانم ایزدی رییس مجمع به عنوان نماینده صندوق‌های بازنشستگی، خانم وهاب‌نژاد به عنوان نماینده سهامدار 20 درصدی شرکت پتروشیمی، مهندس عادل نژادسلیم نایب رییس هیات مدیره شرکت، آقای نیازی مدیر مالی شرکت، خانم کوشا و علیزاده به عنوان بازرس و آقای علیخانی به عنوان نماینده سازمان بورس اوراق بهادار حضور داشتند.

در مجمع سالانه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که 94.38 درصد سهامداران حضور داشتند پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره و حسابرس و تصویب صورت‌های مالی، مقرر شد از سود محقق شده 82 تومانی، 40 تومان به ازای هر سهم تقسیم شود. همچنین در این مجمع افزایش سرمایه 100 درصدی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس تصویب شد. در این مجمع تصویب افزایش سرمایه از 50 هزار میلیارد به 100 هزار میلیارد ریال پس از اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار در یک و چند مرحله ظرف مدت دو سال در اختیار هیات مدیره شرکت قرار گرفت.

تاریخ: 1396/08/09
تعداد بازدید: 504
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//