شرح خبر
در جلسه مدیران هلدینگ خلیج فارس و شرکت پتروشیمی و فناوری پتروشیمی بررسی شد
راهکارهای مشارکت در بخش تحقیق و توسعه در صنایع پتروشیمی ایران در جلسه مدیران هلدینگ خلیج فارس و شرکت پتروشیمی و فناوری پتروشیمی بررسی شد

صبح روز شنبه 23 دی ماه 96 جلسه ی هم اندیشی با حضور مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و تعدادی از مدیران عامل شرکت های مجموعه هلدینگ خلیج فارس برگزار شد در این جلسه مهندس نژاد سلیم مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی اظهار کرد : باید بطور جدی به موضوعی که چگونه میتوان این حوزه را در مجموعه شرکت های پتروشیمی فعال، نهادینه کرد بپردازیم افزود :  پیش بینی پذیری و اعتقاد به پژوهش و فناوری باید به گونه ای باشد که شرکت های پتروشیمی بدنبال آن بوده و از شرکت های تحقیقاتی استقبال کنند.

وی افزود : باید افراد مجرب در کنار نیروهای جوان و با انگیزه کارایی و بهره وری سازمان ها را افزایش دهند مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس تاکید کرد در برنامه استراتژیک ما واژه نمی شود، معنا ندارد این مقام مسئول عنوان کرد :ما باید باور به پژوهش و تحقیق را در ذهن خویش و سپس سازمانمان نهادینه کنیم  و ادامه داد: باید از پژوهشگاه کار بخواهیم و بر اساس آن استراتژی آینده آنان را مشخص کنیم  وی خطاب به مدیران عامل حضور در جلسه  گفت مشکلات از ابتدای تولد همزاد انسان است لذا پژوهش هم باید همزاد انسان باشد.

در ادامه آقای تقوی گنجی مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان گفت : شرکت های پژوهشی نباید به دلیل نیاز به خودگردانی و کسب درآمد نقش مهم پژوهشی خود را فراموش کنند.

در این جلسه همچنین آقای بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول افزود : شرکت پژوهش و فناوری می تواند تکنولوژی های موفقی که در حال حاضر توسط برخی شرکت های پتروشیمی بکار گرفته می شود را با همکاری آنها روزآمد کرده و به نام ایران ثبت جهانی کند.

سپس سبزکار مدیرعامل شرکت پتروشیمی مبین اظهار کرد: شرکت پژوهش و فناوری می تواند در افزایش بهره وری شرکت های پتروشیمی بسیار موثر بوده و تاکید کرد شرکت پژوهش و فناوری می تواند در افزایش بهره وری شرکت ها موثر عمل کند.


در ادامه مهندس وفا ، مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس عنوان کرد : خوشبختانه بخش خصوصی در حوزه تحقیق و توسعه بسیار موفق و پیشرو بوده و بسیاری از مشکلات شرکت های پتروشیمی را رفع کرده و تاکید کرد : باید نقاط قوت شرکت ها از جمله پژوهش و فناوری را تقویت کنیم.


در ادامه مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند ، آقای قاسمیان عزیزی عنوان کرد شرکت های پتروشیمی اگر خود را به لحاظ تحقیق و توسعه روزآمد نکنند از صحنه رقابت های بین المللی عقب مانده و از چرخه بازارهای جهانی خارج خواهند شد .

سپس مهندس قارونی مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا اظهار کرد : در تمام شرکت های موفق بین المللی بخشی از درآمد آنها صرف تحقیق و توسعه می شود  و ادامه داد تعامل مثبت شرکت های پتروشیمی با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی بسیار موثر بوده و مشکلات متعددی از جمله بخش کاتالیست ها را رفع کرده است.


در این جلسه همچنین رئیس واحد تجاری سازی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی  اظهار کرد برنامه ما رسیدن به مدلی است که بتوانیم مشکلات تولید در ده سال آینده را پیش بینی و رفع کنیم سپس دکتر پژویان مدیر پژوهش شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی افزود : ما باید برای رسیدن به توسعه، وارد مسیری شویم که شرکت های موفق جهانی طی کرده اند و در ادامه جلسه مهندس قنبری مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اضافه کرد : نگاه ما در الگوی توسعه مبتنی بر تولید است در حالی که جهان بر اساس علم و فناوری به دنبال توسعه است  وی تاکید کرد پس از برجام تعامل و مذاکرات بسیار موفقی با شرکت های بزرگ و موفق خارجی داشته ایم،  ما افق و برنامه های خود را با ایده های شرکت های پتروشیمی هماهنگ می کنیم وی افزود موفقیت در پژوهش زمان بر است و نیاز به تامل و صبر دارد .

تاریخ: 1396/10/23
تعداد بازدید: 109
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
//